

- 43' Daizen Maeda
- Ivan Perišic 55'
Doelman Dominik Livakovic held van Kroatië na drie gestopte penalty's tegen Japan
Het ging bepaald niet vanzelf, maar Kroatië heeft de kwartfinales van het WK bereikt. In een slijtageslag werd na penalty’s afgerekend met Japan. De WK-carrière van Luka Modric wordt dus nog eventjes verlengd. Zaterdag wacht de winnaar van Brazilië-Zuid-Korea.
De reguliere speeltijd eindigde in 1-1, in de verlenging werd niet gescoord. Keeper Livakovic werd daarna de held van de Kroaten. Hij stopte de penalty’s van Minamino, Mitoma en Yoshida. Pasalic schoot de winnende binnen. Daarmee maakte hij een einde aan een zeer moeizame wedstrijd, waarin Kroatië als favoriet startte.
De Japanners kwamen nooit voorbij de achtste finale en wonnen in twee eerdere WK-duels met Kroatië niet. Maar er was hoop: in de poule werd gewonnen van toplanden Spanje en Duitsland. De Kroaten, vice-wereldkampioen in 2018, toonden zich op dit toernooi bovendien bepaald niet onkwetsbaar. Met meer geluk dan wijsheid werd donderdag tegen België uitschakeling voorkomen.
Het treffen met de Aziaten kon dus zomaar de laatste WK-wedstrijd worden van vedette en talisman Luka Modric (37). De frêle Kroaat betrad met een gedecideerde blik boven een vlassig baardje het veld in het Al Janoub. Een oude generaal, klaar voor een beslissende veldslag .
De in een 3-4-3 formatie aantredende Japanners waren in flinke delen van de eerste helft de bovenliggende partij. Verdediger Taniguchi kopte na drie minuten rakelings voorlangs. Spits Maeda (Celtic) kwam na een kwartier eerst een teen tekort om een voorzet binnen te werken, en kort daarna een heel klein stukje hoofd.
De Kroaten, met hun sterke middenveld, trokken daarna voorzichtig de regie naar zich toe maar toonden zich voorin weinig daadkrachtig. Voor kansen waren ze afhankelijk van toeval of foutjes bij de tegenstander. De grootste mogelijkheid kwam kort voor het half uur via Kramaric, na een doorkopbal van Perisic.
Daarna nam Japan het weer over. Een schitterende combinatie leverde net geen treffer op. Ritsu Doan (ex-Groningen en -PSV) stond klaar om binnen te schieten, maar werd over het hoofd gezien. Drie minuten later viel de verdiende 1-0 alsnog, na een afgeslagen corner van opnieuw Doan tikte Maeda binnen.
Na rust kregen de mensen in het niet geheel volle Al Janoub stadion, voor de laatste keer gastheer tijdens dit WK, aanvankelijk een vermakelijk schouwspel voorgeschoteld, met een prachtige kopbal van Perisic in de verre hoek als doeltreffend hoogtepunt.
Na de 1-1 belandde de wedstrijd in rustiger vaarwater. Japan kon even niet beter, Kroatië hield de rem erop. Tegelijk nam de spanning toe: de teams begonnen aan de eerste verlenging van dit toernooi. Die kabbelde voort, tot Modric na acht minuten plots naar de kant werd gehaald. Hij oogde vermoeid, niet geblesseerd.
Moest de grote ster vanaf de reservebank afscheid nemen van zijn WK-carrière? Uitschakeling hing in de lucht, toen een gevaarlijke kopbal van invalspits Mitoma maar net werd gekeerd. Aan de andere kant zorgde de voor Modric ingevallen Majer op de valreep nog bijna voor een Kroatische zege.
Het kwam echter aan op penalty’s. Kroatië nam die beter dankzij doelman Livakovic. Hij stopte als eerste ooit de eerste twee strafschoppen op een WK. En wordt, na Portugees Ricardo (2006 tegen Engeland) en landgenoot Danijel Sibasic (2018 tegen Denemarken) pas de derde doelman die 3 penalty's stopt in een strafschoppenreeks op een WK.
Zo mag Kroatië zich opmaken voor de kwartfinale. Mét Luka Modric.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Lionel Messi neemt wereldbeker mee naar hotelkamer: ‘Ik heb hier zo vaak van gedroomd, wilde dit zó graag’
Lionel Messi wil na 172 interlands, 98 goals en een wereldtitel nog niet stoppen als international van Argentinië. Dat zei de 35-jarige sterspeler uit Rosario een uur na de gewonnen WK-finale tegen de Argentijnse pers, nadat hij eerst uitgebreid feest had gevierd met zijn familie, teamgenoten en supporters. -
Scheidsrechter van WK-finale sneert met foto terug naar Franse media: ‘Hier hoor je ze niet over’
Het stof is na de WK-finale nog steeds niet gaan liggen. De Franse krant L’Équipe stelde begin deze week dat de 3-2 voor Argentinië afgekeurd had moeten worden en was na de nederlaag kritisch op scheidsrechter Szymon Marciniak. Diezelfde Marciniak kwam nu in zijn thuisland Polen terug op de heisa. Hij verweerde zich en haalde zijn smartphone te voorschijn om terug te sneren naar de Franse media. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen
-
Internationale media lyrisch over Lionel Messi: ‘De beste speler ooit, sorry Diego’
Aan de hand van een uitblinkende Lionel Messi veroverde Argentinië gisteravond de wereldtitel, door Frankrijk na een sensationeel duel en een strafschoppenserie te verslaan. Buitenlandse media waren diep onder de indruk van de nieuwe wereldkampioen en de 35-jarige superster. ‘De voet van God’ en ‘De grootste ooit’ pronken op buitenlandse covers, die Messi meteen maar kronen tot beste voetballer aller tijden. In Argentinië zelf doet de wereldtitel zelfs de ‘bloederige inflatie’ even naar de achtergrond verdwijnen. -
-
-
Woedende Hakimi haalt na verloren WK-duel Marokko verhaal bij FIFA-baas Infantino
Achraf Hakimi is na afloop van het verloren duel met Kroatië woedend naar FIFA-baas Gianni Infantino gegaan. De Marokkaan was bijzonder ontevreden over de arbitrage en besloot zijn beklag te doen, zo meldden de NOS en RAI. -
1
‘Hoe je een van de meest historische foto’s ooit kunt verpesten’: emir drapeert Messi in Qatarees gewaad
Opvallend moment gisteren tijdens de uitreiking van de Wereldbeker. Lionel Messi kreeg op het podium van de emir een traditioneel Qatarees gewaad aan, vlak voor hij de trofee de lucht in zou houden. Qatar en de FIFA oogsten bij analisten en fans op sociale media bakken kritiek voor de actie. ,,Je pakt een heel groot moment af van de speler", vond de Duitse ex-voetballer Bastian Schweinsteiger.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer