Voor zevende keer in acht duels verlenging voor Kroatië: ‘Het kan bij ons niet zonder drama’
Volgens de Kroatische aanvoerder Luka Modric kan zijn ploeg “niet zonder drama”. Dat constateerde de middenvelder van Real Madrid nadat hij met zijn land de kwartfinales had bereikt op het WK. De Kroaten hadden strafschoppen (3-1 na 1-1 na 120 minuten) nodig om zich te ontdoen van Japan.
Mario Pasalic schoot de beslissende penalty binnen nadat doelman Dominik Livakovic drie inzetten van Japanners had gepareerd. Eerder had Ivan Perisic met een rake kopbal een achterstand door een doelpunt van Daizen Maeda ongedaan gemaakt. In de resterende tijd en de verlengingen werd niet gescoord.
,,Blijkbaar kan het bij ons niet zonder drama”, zei Modric, die met zijn land vier jaar geleden tegen Frankrijk verliezend finalist was. ,,We zijn meer dan gelukkig met het bereiken van de kwartfinales. Het was een heel moeilijke wedstrijd tegen een stugge ploeg.”
De Kroaten zijn inmiddels eraan gewend dat ze extra speeltijd nodig hebben. Zeven van hun laatste acht duels in de knock-outfase op grote toernooien kenden ten minste verlengingen. De enige uitzondering was de WK-finale van 2018 waarin Frankrijk in de reguliere speeltijd met 4-2 te sterk was. ,,We hebben karakter getoond vandaag nadat we achter waren gekomen”, vertelde Modric, die vroeg in de verlenging gewisseld werd. ,,En ‘Livi’ (doelman Dominik Livakovic, red.) heeft voor een mirakel gezorgd.”
Bondscoach Zlatko Dalic noemde het bereiken van de kwartfinales “een topresultaat”. En het is nog niet klaar, want komende vrijdag mogen de Kroaten het (zo goed als zeker) gaan opnemen tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië. ,,Onderschat nooit een Kroaat. Wie dat doet zal spijt krijgen. We gaan er helemaal voor”, aldus Dalic.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Niet Cody Gakpo, maar Richarlison maakt het mooiste doelpunt van het WK in Qatar
Richarlison heeft de prijs voor het mooiste doelpunt van het WK gewonnen. De omhaal van de Braziliaanse aanvaller in de groepsfase tegen Servië werd beloond met de prijs. -
Liefde op eerste gezicht: Lionel Messi slaapt met wereldbeker
Lionel Messi heeft de nacht doorgebracht met de wereldbeker. Dat gebeurde na het onthaal van wereldkampioen voetbal Argentinië in eigen land, gisteravond laat. De selectie van bondscoach Lionel Scaloni werd in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires onder luid gejuich verwelkomd. -
PREMIUM9
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Met video
Panenka: ‘Inmiddels is Cody Gakpo 20 miljoen meer waard’
In deze aflevering van Panenka, de dag na de wedstrijd van Nederland, bespreken Hidde van Warmerdam en Sjoerd Mossou alles wat er gebeurt binnen en buiten Qatar.
-
In de schijnwerpers: de fraaie WK-statistieken van succescoaches Lionel Scaloni en Didier Deschamps
Wie wordt er wereldkampioen? Het Argentinië van Lionel Scaloni of wéér het Frankrijk van Didier Deschamps? We zetten de cijfers van beide succescoaches op een rijtje. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Scheidsrechter van WK-finale sneert met foto terug naar Franse media: ‘Hier hoor je ze niet over’
Het stof is na de WK-finale nog steeds niet gaan liggen. De Franse krant L’Équipe stelde begin deze week dat de 3-2 voor Argentinië afgekeurd had moeten worden en was na de nederlaag kritisch op scheidsrechter Szymon Marciniak. Diezelfde Marciniak kwam nu in zijn thuisland Polen terug op de heisa. Hij verweerde zich en haalde zijn smartphone te voorschijn om terug te sneren naar de Franse media.