Dreamfields nog zeker vijf jaar aan Rhederlaag: mogelijk terugkeer tweedaags festival vanaf 2024
LATHUM - Dancefestival Dreamfields blijft in ieder geval tot 2026 georganiseerd worden bij recreatiegebied Rhederlaag. De samenwerking tussen Leisurelands en Matrixx events is verlengd.
Het festival keert op 9 juli terug na twee jaar afwezigheid door corona. Het is de tiende editie van Dreamfields, dat al sinds 2011 aan de Rhederlaag gehouden wordt. Met de verlengde samenwerking tussen Leisurelands en Matrixx Events zal in ieder geval editie veertien ook nog in Lathum gevierd worden.
,,De unieke festivallocaties van Leisurelands zijn een belangrijk onderdeel van het succes van Dreamfields. We zijn dan ook blij dat we hier nog lang kunnen blijven", zegt David Brons, directeur van Matrixx Events.
Terugkeer naar tweedaags festival?
Ook Kees Rutten van Leisurelands is blij dat Dreamfields nog jaren in Lathum blijft. Tegelijkertijd hoopt hij in de toekomst weer een tweedaags festival te kunnen verwelkomen. ,,We zagen voor corona dat Dreamfields steeds populairder werd. Op het festivalterrein is ook nog ruimte voor uitbreiding", aldus Rutten.
Dreamfields was in 2017 voor het eerst een tweedaags festival. Op zaterdag was er ruimte voor dance. Op zondag maakten de DJ's plaats voor bekende artiesten tijdens Dreampop. Er kwam een einde aan Dreampop door de belastingheffing die de gemeente oplegt voor commerciële evenementen met meer dan 10.000 bezoekers. Dat zou volgens Matrixx een forse stijging van de ticketprijzen betekenen.
,,Wij hebben aangegeven terug te willen naar de zaterdag en zondag, maar Matrixx Events heeft aangegeven daar in ieder geval in 2022 en 2023 geen gebruik van te willen maken”, zegt Rutten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
update
Dancefestival Dreamfields voor tweede jaar op rij afgelast: ‘Juli komt te vroeg’
LATHUM - Dancefestival Dreamfields gaat voor het tweede jaar op rij niet door. Het muziekfestijn rond recreatieplas Rhederlaag bij Lathum is doorgeschoven naar 9 juli 2022, zo laat de organisatie weten. ‘Hoewel we ontzettend veel zin hadden weer met z’n allen los te gaan, blijkt juli toch te vroeg te komen voor grote evenementen zoals Dreamfields’. -
PREMIUM
Corona beperkt bezoek aan stranden en waterplassen: (veel) minder mensen op Rhederlaag en het Hilgelo
WINTERSWIJK/ LATHUM - Meer dan een miljoen bezoekers kwamen naar de stranden en waterplassen van Leisurelands in deze regio het afgelopen jaar. Dat waren er een heel stuk minder dan een jaar eerder. Oorzaak is corona. -
PREMIUM
Festival Dreamfields wil ‘volle bak’ feesten: ‘Dus niet de helft wel en de helft niet’
LATHUM - Of Dreamfields op Rhederlaag op 10 juli doorgaat is de vraag, maar als het mag dan met 30.000 man en niet met de helft, aldus organisator David Brons. ,,Wij gaan niet selecteren”, zegt hij. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Ook de Liemers mag deze zomer weer uit zijn dak
LIEMERS - We mogen weer! Ook de Liemers staat eindelijk weer een zomer vol evenementen te wachten.
-
PREMIUM
Dreamfields-decor in 2022 naar recordhoogte van 30 meter: ‘Twee jaar aan kunnen werken’
LATHUM - De voorbereidingen voor Dreamfields 2022 zijn gestart. Voor de tiende editie van het dancefestival bij recreatiegebied Rhederlaag in Lathum wordt een stage gebouwd van 80 meter lang en 30 meter hoog: een record. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
Dreamfields sluit jubileumeditie af met Showtek: ‘Twee Nederlandse jongens die heel groot zijn geworden’
LATHUM - Een jubileumeditie met een knallend slot. Dat is wat Dreamfields wil en Showtek moet daar voor zorgen. Wouter en Sjoerd Janssen, die met Cannonball een grote hit hadden, sluiten het dansevenement in Lathum af op 9 juli.